Ranking: TOP 5 najlepszych mini projektorów

Najlepszym mini projektorem dla większości kupujących jest XGIMI MoGo 4 Laser, bo jako jedyny w tym składzie ma kontrast i pokrycie barw potwierdzone pomiarami, a nie samą deklaracją. Jeśli szukasz najtaniej obrazu na wieczór, wystarczy Magcubic HY300 Pro, ale licz się z rozdzielczością 720p i słyszalnym wentylatorem.

Aktualizacja 14.10.2026. Ceny z 14.10.2026. Opieramy się na 19 testach i recenzjach, produktów nie testowaliśmy sami.

Co kupić

Xgimi Mogo 4 Laser (WK03K)

Najlepszy dla większości

Xgimi Mogo 4 Laser (WK03K)

Jedyny w składzie z kontrastem i barwami zmierzonymi przyrządami, akumulator 71 Wh, pełne HDMI z HDR. Zmierzona jasność to jednak 277 lumenów ANSI, nie deklarowane 550 ISO.

od 2 289 zł16 ofert
Dangbei Freedo

Najwięcej za swoją cenę

Dangbei Freedo

Natywne Full HD, akumulator 60 Wh na około 2,5 godziny i uchwyt o zakresie 165 stopni. System z 2 GB RAM działa według Eurogamer zbyt wolno.

od 1 698 zł17 ofert
Nebula Capsule 3

Do plecaka i w podróż

Nebula Capsule 3

Najmniejsza obudowa z własnym zasilaniem, 140 minut pracy przy standardowej jasności i Google TV z licencjonowanym Netfliksem. Obraz trzymaj w okolicach 70 cali.

od 1 799 zł10 ofert
Magcubic HY300 Pro

Najtaniej na wieczorny seans

Magcubic HY300 Pro

350 gramów masy i obraz, który w ciemnym pokoju wystarcza do 120 cali. Rozdzielczość natywna 720p, a wentylator zmierzono na 44 dB(A).

od 135 zł7 ofert

Jasność: deklaracja kontra pomiar

W tej kategorii liczba lumenów z opisu produktu rozchodzi się z pomiarem najczęściej i najmocniej. Zestawiamy deklarację producenta z wynikiem niezależnego testu. Tam, gdzie nikt nie mierzył przyrządami, pokazujemy tylko deklarację i mówimy o tym wprost.

deklaracja producenta wynik testu szacunek recenzenta

550 lumenów ISO w deklaracji, 277 lumenów ANSI w teście NerdsHeaven. Mondoprojos zmierzył 340 lumenów w trybie Standard i 312 w trybie Film.
450 lumenów ISO w deklaracji. Żaden z pobranych testów tego nie zmierzył, a Eurogamer tylko powtarza liczbę producenta.
550 lumenów w deklaracji. Trzy polskie redakcje powtarzają tę wartość, żadna nie podaje własnego pomiaru.
200 lumenów w deklaracji. What Hi-Fi po własnych próbach uznaje obraz za zbyt mdły powyżej 70 cali, ale liczby nie podaje.
290 lumenów ANSI w deklaracji producenta, 165 lumenów ANSI w teście Smartzone. W środku kadru 220, przy krawędziach 110.

Lumeny ANSI i lumeny ISO to różne normy pomiaru, więc deklaracji w jednej jednostce nie wolno odejmować od wyniku podanego w drugiej: liczby porównuj w obrębie jednego modelu. Warunki pomiaru różnią się też między serwisami, bo każdy mierzy w innym trybie obrazu.

Który wybrać

Zaznacz, co pasuje do Ciebie. Pod każdym pytaniem pokażemy jeden model.

Gdzie będziesz oglądać najczęściej?

W zaciemnionym pokoju, zawsze blisko gniazdkaMagcubic HY300 Pro: najlżejsza obudowa, a w przyciemnionym pokoju obraz wystarcza do 65 cali. Od 135 zł.

Raz w domu, raz w ogrodzie, bez przedłużaczaXgimi Mogo 4 Laser (WK03K): akumulator 71 Wh daje 1 godzinę i 45 minut przy pełnej jasności. Od 2 289 zł.

Na wyjazdach, w hotelu i u znajomychNebula Capsule 3: najmniejsza obudowa z baterią i 140 minut pracy przy standardowej jasności. Od 1 799 zł.

Jak duży ma być obraz na ścianie?

Niewielki, w sypialni albo na suficieNebula Capsule 3: redakcja What Hi-Fi radzi nie przekraczać okolic siedemdziesięciu cali, bo wyżej obraz blednie. Od 1 799 zł.

Zbliżony do kinowego, na ścianie w salonieDangbei Freedo: serwis Eurogamer uzyskał ostry obraz na przekątnej zalecanej przez producenta, z około dwóch i pół metra. Od 1 698 zł.

Jak największy, z zachowaniem wiernych barwXgimi Mogo 4 Laser (WK03K): pokrycie przestrzeni UHDA-P3 zmierzone przez Mondoprojos jest najwyższe w składzie. Od 2 289 zł.

Co jest dla Ciebie ważniejsze od obrazu?

Żeby wszystko ustawiło się samoSamsung The Freestyle 2023 (SP-LFF3CLAXXXH): projektor sam w kilka sekund ustawia prostokąt i ostrość. Od 1 899 zł.

Żeby skierować obraz w dowolne miejsce, też na sufitDangbei Freedo: uchwyt pracuje w zakresie 165 stopni. Od 1 698 zł.

Żeby dźwięk wystarczył bez dodatkowego głośnikaNebula Capsule 3: głośnik ma najwyższą moc w tym składzie, a jako kolumna Bluetooth sprzęt grał najdłużej. Od 1 799 zł.

Jak powstało to zestawienie

Skład tego rankingu zbudowaliśmy od zera. Rynek przejrzeliśmy w porównywarce na czterech różnych zapytaniach oraz na liście kategorii projektorów zawężonej do przeznaczenia mobilnego, a karty finalistów, ich opisy i opinie kupujących pobraliśmy pojedynczo. Testy i recenzje czytaliśmy wyłącznie w całości, w serwisach, które dało się pobrać: polskich, niemieckich, francuskich i angielskich. Strony, które odrzuciły połączenie, nie trafiły do materiału i nie ma ich w liście źródeł.

Kolejność ustaliliśmy na czterech kryteriach. Pierwsze i najważniejsze: ile z deklaracji producenta potwierdza niezależny pomiar, zwłaszcza jasność i kontrast. Drugie: do ilu sytuacji sprzęt się nadaje, czyli czy ma własny akumulator, jak daleko można odchylić obraz i czy wystarcza na większej ścianie. Trzecie: aktualność generacji, bo starszy model ma więcej opinii tylko dlatego, że dłużej jest w sprzedaży. Czwarte: dostępność i kompletność karty produktu.

Najważniejsze odkrycie dotyczy właśnie jasności. W tej kategorii liczba lumenów z opisu produktu okazała się najmniej wiarygodnym parametrem: tam, gdzie ktokolwiek zmierzył ją przyrządami, wynik był wyraźnie niższy od deklaracji, u modelu laserowego XGIMI o blisko połowę, a u najtańszego Magcubica niemal o połowę. U trzech pozostałych pozycji nikt deklaracji nie sprawdził i mówimy o tym w tabeli wprost. Druga rzecz: żaden z tych projektorów nie zastąpi telewizora w jasnym pokoju, co zgodnie powtarzają i recenzenci, i kupujący.

Co decyduje w mini projektorze

Zestawiamy parametry, które w tej kategorii rozstrzygają o zakupie: rzeczywistą rozdzielczość matrycy, jasność w deklaracji i w pomiarze, własne zasilanie oraz hałas. Wszędzie, gdzie nikt nie zmierzył liczby niezależnie, piszemy o tym wprost.

Model Rozdzielczość natywnaJasność: producentJasność: testyAkumulator w zestawieMasaGłośnikHałas: producent i testy Cena od Ocena
1. Xgimi Mogo 4 Laser (WK03K) Full HD 1920 na 1080 550 lumenów ISO 277 lumenów ANSI (NerdsHeaven), 340 lumenów w trybie Standard (Mondoprojos) tak, 71 Wh, 1 h 45 min przy pełnej jasności 1320 g podwójny Harman Kardon 28 dB w karcie, 34,0 dB w teście Mondoprojos przy tle 33,9 dB 2 289 zł
16 ofert
4,9
5 opinii
2. Dangbei Freedo Full HD 1920 na 1080 450 lumenów ISO brak danych tak, 60 Wh, około 2,5 h 1400 g 6 W brak danych 1 698 zł
17 ofert
5,0
1 opinia
3. Samsung The Freestyle 2023 (SP-LFF3CLAXXXH) Full HD 1920 na 1080 550 lumenów brak danych nie, akumulator jako osobne akcesorium, około 2,5 h 1400 g 5 W, dźwięk dookólny 30 dB w karcie, brak pomiaru 1 899 zł
19 ofert
4,8
158 opinii
4. Nebula Capsule 3 Full HD 1920 na 1080 200 lumenów brak pomiaru, What Hi-Fi wskazuje granicę około 70 cali tak, 140 min przy standardowej jasności, około 3 h w trybie Eco 860 g (gsmManiaK, PCMag) albo 950 g (What Hi-Fi, Android.com.pl) 8 W 28 dB w karcie, brak pomiaru 1 799 zł
10 ofert
5,0
2 opinie
5. Magcubic HY300 Pro HD 1280 na 720 290 lumenów ANSI, 260 lumenów ANSI w karcie 165 lumenów ANSI (Smartzone) nie 350 g 5 W do 25 dB w deklaracji, 44 dB(A) w teście Smartzone 135 zł
7 ofert
brak

Lumeny ISO i lumeny ANSI pochodzą z różnych norm pomiaru, więc wartości w kolumnach producenta i testów nie są wprost porównywalne między sobą. Masę Nebula Capsule 3 podajemy w dwóch wersjach, bo pobrane testy różnią się co do tej liczby. Hałas mierzony jest w różnych trybach obrazu, a serwis Mondoprojos podał przy swoim wyniku poziom tła w pomieszczeniu.

Reklama
1.

Xgimi Mogo 4 Laser (WK03K)

Najlepszy dla większości

Xgimi Mogo 4 Laser (WK03K)
od 2 289 zł 16 ofert, najdroższa 3 695 zł, najtaniej: projektory.pro
4,90 na 5 z 5 opinii
Rozdzielczość natywna
Full HD 1920 na 1080
Jasność: producent
550 lumenów ISO
Jasność: testy
277 lumenów ANSI (NerdsHeaven), 340 lumenów w trybie Standard (Mondoprojos)
Akumulator w zestawie
tak, 71 Wh, 1 h 45 min przy pełnej jasności
Masa
1320 g
Głośnik
podwójny Harman Kardon
Hałas: producent i testy
28 dB w karcie, 34,0 dB w teście Mondoprojos przy tle 33,9 dB

MoGo 4 Laser to najnowsza pozycja w tym składzie, bo XGIMI wprowadził go w czerwcu 2025 roku, i jedyna z pełnymi pomiarami. Francuski serwis Mondoprojos zmierzył kontrast natywny w przedziale od 983:1 do 1134:1 oraz pokrycie przestrzeni barw UHDA-P3 na poziomie 98,2 procent, a niemiecki NerdsHeaven uzyskał w teście jasności 277 lumenów ANSI przy deklarowanych 550 lumenach ISO. Akumulator 71 Wh dał temu serwisowi 1 godzinę i 45 minut pracy przy pełnej jasności. Wobec Dangbei Freedo z drugiego miejsca przewagą MoGo 4 Laser jest to, że jego obraz ktokolwiek zmierzył przyrządami, a Freedo ma dziś wyłącznie deklarację producenta.

Słabym punktem jest jasność: recenzent Mondoprojos uznaje ją za zbyt niską dla przekonującego HDR, a tryb Performance, który osiąga tam 652 lumeny, odrzuca jako bezużyteczny z powodu zielonkawego zabarwienia i hałasu. Ten sam test notuje szarą ramkę o szerokości 2 cm wokół obrazu oraz opóźnienie 44,9 milisekundy w trybie gry. To wybór dla osób, które chcą jednego projektora na seans w domu i w ogrodzie, i wolą obraz sprawdzony pomiarem niż najwyższą liczbę w opisie.

Kupisz, jeśli

  • Chcesz mieć wbudowany akumulator i oglądać bez dostępu do gniazdka
  • Zależy Ci na wiernych barwach, bo pokrycie UHDA-P3 ma potwierdzone pomiarem
  • Podłączasz konsolę lub dekoder kablem i potrzebujesz pełnego gniazda HDMI z HDR

Odpuść, jeśli

  • Chcesz oglądać w jasnym salonie w środku dnia
  • Grasz w szybkie strzelaniny, bo opóźnienie w trybie gry zmierzono na 44,9 ms
  • Liczysz na efektowny HDR, który recenzent Mondoprojos uznał za poza zasięgiem tej jasności

Na podstawie: Mondoprojos, test MoGo 4 Laser; NerdsHeaven, test MoGo 4 i MoGo 4 Laser; Ceneo, karta produktu. Adresy w sekcji źródeł na dole strony.

2.

Dangbei Freedo

Najwięcej za swoją cenę

Dangbei Freedo
od 1 698 zł 17 ofert, najdroższa 2 571 zł, najtaniej: avans.pl
5,00 na 5 z 1 opinii
Rozdzielczość natywna
Full HD 1920 na 1080
Jasność: producent
450 lumenów ISO
Akumulator w zestawie
tak, 60 Wh, około 2,5 h
Masa
1400 g
Głośnik
6 W

Freedo jest najbardziej elastyczny w ustawianiu z całej piątki. Wbudowany uchwyt obraca lampę w zakresie 165 stopni, więc obraz trafia i na ścianę, i na sufit bez podkładania czegokolwiek pod obudowę. Niemiecki Eurogamer sprawdził go z odległości około 2,6 metra i uzyskał blisko zalecane 100 cali, oceniając obraz jako ostry w natywnej rozdzielczości Full HD. Akumulator 60 Wh ma według tego testu wystarczać na 2,5 godziny, a gniazdo USB-C przyjmuje zasilanie do 65 W, więc projektor pracuje też z powerbanku. Masa 1,4 kg to zdaniem recenzentki mniej, niż ważą laptopy.

Zastrzeżenia recenzentki Eurogamer dotyczą oprogramowania: system z 2 GB pamięci RAM działa jej zdaniem zbyt wolno, a projektor reaguje z opóźnieniem. Do listy wad trafiło też to, że mógłby być jaśniejszy i głośniejszy, bo głośniki o mocy 6 W brzmią w jej odczuciu płasko, oraz że do grania nie jest to sprzęt idealny. Deklarowanych 450 lumenów ISO nikt w pobranych testach nie zweryfikował przyrządami. To wybór dla osób, które oglądają w różnych miejscach i cenią swobodę ustawienia obrazu bardziej niż najwyższą jasność.

Kupisz, jeśli

  • Chcesz rzucać obraz na sufit albo pod ostrym kątem bez kombinowania ze statywem
  • Potrzebujesz akumulatora w zestawie i zasilania z powerbanku przez USB-C
  • Zależy Ci na natywnej rozdzielczości Full HD, a nie samej obsłudze sygnału 4K

Odpuść, jeśli

  • Oczekujesz żywego interfejsu, bo recenzentka Eurogamer uznała 2 GB RAM za zbyt mało
  • Chcesz grać na projektorze, co ten sam test wskazał jako jego ograniczenie
  • Potrzebujesz jasności potwierdzonej pomiarem, bo nikt deklaracji nie sprawdził

Na podstawie: Eurogamer.de, test Dangbei Freedo; Notebookcheck.pl, zapowiedź Dangbei Freedo; Ceneo, karta produktu. Adresy w sekcji źródeł na dole strony.

3.

Samsung The Freestyle 2023 (SP-LFF3CLAXXXH)

Samsung The Freestyle 2023 (SP-LFF3CLAXXXH)
od 1 899 zł 19 ofert, najdroższa 2 799 zł, najtaniej: allegro.pl
4,84 na 5 z 158 opinii
Rozdzielczość natywna
Full HD 1920 na 1080
Jasność: producent
550 lumenów
Akumulator w zestawie
nie, akumulator jako osobne akcesorium, około 2,5 h
Masa
1400 g
Głośnik
5 W, dźwięk dookólny
Hałas: producent i testy
30 dB w karcie, brak pomiaru

Freestyle drugiej generacji ma najszerszą próbę opinii w tej kategorii, a wszystkie trzy polskie redakcje, których teksty udało się pobrać, chwalą to samo: automatykę. Serwis Spider’s Web opisuje, że po przestawieniu projektora urządzenie analizuje swoje ułożenie, myśli kilka sekund i samo ustawia prostokąt oraz ostrość. Specyfikacja podaje jasność 550 lumenów, głośnik o mocy 5 W z dźwiękiem dookólnym i masę 1,4 kg, a Chip.pl zauważa, że względem pierwszej generacji „żywotność lampy LED z dotychczasowych 20 tys. godzin została wydłużona”.

Największym ograniczeniem jest zasilanie: akumulator nie wchodzi w zestaw, a wobec zapewnień producenta o trzygodzinnym seansie Spider’s Web pisze „To niestety nieprawda i wartość ta bliższa jest 2,5 godziny”. Ten sam tekst studzi oczekiwania wobec obrazu, bo „tryb HDR jest w najlepszym razie symboliczny i oferuje niewiele więcej od SDR”, a Android.com.pl wylicza wśród wad, że „rozdzielczość ograniczona do Full HD i do 60 Hz”. To wybór dla osób, które chcą sprzętu gotowego w kilka sekund, a oglądają wieczorem.

Kupisz, jeśli

  • Chcesz przestawiać projektor po mieszkaniu i nie poprawiać ręcznie ostrości ani trapezu
  • Oglądasz wieczorem w zaciemnionym pokoju, czego domaga się podsumowanie opinii w porównywarce
  • Korzystasz z aplikacji systemu Tizen i chcesz tego samego interfejsu co w telewizorze

Odpuść, jeśli

  • Potrzebujesz pracy bez gniazdka, bo akumulator jest osobnym akcesorium
  • Liczysz na HDR, który Spider’s Web nazywa symbolicznym
  • Chcesz obrazu powyżej 60 Hz albo rozdzielczości wyższej niż Full HD

Na podstawie: Spider’s Web, recenzja Freestyle 2; Chip.pl, test Freestyle Gen. 2; Android.com.pl, recenzja Freestyle 2; Ceneo, opinie i karta produktu. Adresy w sekcji źródeł na dole strony.

4.

Nebula Capsule 3

Do plecaka i w podróż

Nebula Capsule 3
od 1 799 zł 10 ofert, najdroższa 2 299 zł, najtaniej: x-kom.pl
5,00 na 5 z 2 opinii
Rozdzielczość natywna
Full HD 1920 na 1080
Jasność: producent
200 lumenów
Jasność: testy
brak pomiaru, What Hi-Fi wskazuje granicę około 70 cali
Akumulator w zestawie
tak, 140 min przy standardowej jasności, około 3 h w trybie Eco
Masa
860 g (gsmManiaK, PCMag) albo 950 g (What Hi-Fi, Android.com.pl)
Głośnik
8 W
Hałas: producent i testy
28 dB w karcie, brak pomiaru

Capsule 3 to najmniejszy sprzęt w tym składzie z własnym zasilaniem, w obudowie wielkości puszki. Źródła rozchodzą się co do masy: gsmManiaK i PCMag podają 860 gramów, natomiast Android.com.pl i What Hi-Fi wymieniają 950 gramów. Pomiar baterii zrobił gsmManiaK: od pełnego naładowania do 10 procent zapasu projektor przepracował 140 minut, przy standardowym poziomie jasności, a nie w trybie oszczędnym. Redakcja PCMag zmierzyła miernikiem Bodnara opóźnienie 28,8 milisekundy przy sygnale 4K i 60 Hz. Głośnik ma moc 8 W, najwięcej w tym zestawieniu.

Słabym punktem jest jasność. Producent deklaruje 200 lumenów, a redakcja What Hi-Fi po własnych próbach uznaje, że powyżej 70 cali obraz staje się zbyt mdły nawet w dość ciemnym pokoju, choć producent dopuszcza 120 cali. Serwis gsmManiaK wpisuje do wad, że „jasność na poziomie 200 lumenów jest czasem niewystarczająca”, a Android.com.pl dodaje, że „momentami zawodzi wydajność”. To wybór dla osób, które potrzebują małej obudowy w plecaku i trzymają obraz w okolicach 70 cali.

Kupisz, jeśli

  • Pakujesz projektor do plecaka i liczy się każdy centymetr obudowy
  • Chcesz systemu Google TV z licencjonowaną aplikacją Netflix bez dodatkowego kija
  • Wystarczy Ci obraz w okolicach 70 cali, który What Hi-Fi uznaje za granicę sensu

Odpuść, jeśli

  • Chcesz obrazu bliskiego 120 cali, których deklaracja producenta nie pokrywa się z próbami What Hi-Fi
  • Oglądasz przy zapalonym świetle, bo Android.com.pl ogranicza ten sprzęt do ciemnych pomieszczeń
  • Potrzebujesz pewnej informacji o masie, bo pobrane testy podają dwie różne wartości

Na podstawie: gsmManiaK, test Nebula Capsule 3; Android.com.pl, recenzja Nebula Capsule 3; What Hi-Fi, test Nebula Capsule 3; PCMag, test Nebula Capsule 3. Adresy w sekcji źródeł na dole strony.

5.

Magcubic HY300 Pro

Najtaniej na wieczorny seans

Magcubic HY300 Pro
od 135 zł 7 ofert, najdroższa 305 zł, najtaniej: allegro.pl
Rozdzielczość natywna
HD 1280 na 720
Jasność: producent
290 lumenów ANSI, 260 lumenów ANSI w karcie
Jasność: testy
165 lumenów ANSI (Smartzone)
Akumulator w zestawie
nie
Masa
350 g
Głośnik
5 W
Hałas: producent i testy
do 25 dB w deklaracji, 44 dB(A) w teście Smartzone

HY300 Pro wchodzi do tego składu jako jedyny przedstawiciel najtańszego segmentu i jako przykład tego, jak daleko deklaracja bywa od pomiaru. Niemiecki serwis Smartzone zmierzył jego jasność na 165 lumenów ANSI, podczas gdy producent podaje 290 lumenów ANSI. W środku kadru redakcja odczytała 220 lumenów, przy krawędziach już tylko 110. Sprawdzony tam wentylator osiągnął 44 dB(A) przy deklarowanych poniżej 25 dB. Rozdzielczość natywna to 1280 na 720 punktów, a masa 350 gramów jest najniższa w zestawieniu.

Zastrzeżenia Smartzone idą dalej niż sama jasność: redakcja uznaje zmierzoną wartość za wystarczającą do 120 cali w zupełnie ciemnym pokoju i do 65 cali w pomieszczeniu tylko przyciemnionym, krytykuje mono głośnik za brak basu, a czteropinowe gniazdo zasilania wskazuje jako przeszkodę, która uniemożliwia pracę z powerbanku. Serwis TECHNOSenior, który opisywał podstawowy model HY300 bez dopisku Pro, notuje to samo ograniczenie w jednym zdaniu: „W ciągu dnia niestety niewiele widać”. To wybór dla osób, które oglądają w zaciemnionym pokoju i godzą się na rozdzielczość 720p.

Kupisz, jeśli

  • Oglądasz wyłącznie wieczorem albo w pokoju z zasłoniętymi oknami
  • Chcesz najlżejszej obudowy, bo ta waży 350 g
  • Rozdzielczość 1280 na 720 punktów Ci wystarcza do filmów i serwisów strumieniowych

Odpuść, jeśli

  • Zależy Ci na cichej pracy, bo Smartzone zmierzył wentylator na 44 dB(A)
  • Chcesz zasilać projektor z powerbanku, czemu zapobiega czteropinowe gniazdo
  • Potrzebujesz natywnego Full HD albo mocnego dźwięku z wbudowanego głośnika

Na podstawie: Smartzone.de, test Magcubic HY300 Pro; TECHNOSenior, wrażenia z modelu HY300; Ceneo, karta produktu. Adresy w sekcji źródeł na dole strony.

Na koniec

Mini projektor kupuje się do konkretnej sytuacji, nie do tabeli parametrów. Jeśli chcesz jednego sprzętu na wieczór w salonie i na ogród, a zależy Ci na barwach i kontraście potwierdzonych pomiarem, bierz XGIMI MoGo 4 Laser i nie licz na deklarowane 550 lumenów. Jeśli szukasz najlepszego stosunku możliwości do wydatku, Dangbei Freedo daje natywne Full HD, akumulator w zestawie i uchwyt, który skieruje obraz nawet na sufit.

Gdy najważniejsza jest wielkość obudowy, Nebula Capsule 3 zmieści się w plecaku i przepracuje film na baterii, pod warunkiem że obraz zostanie w okolicach 70 cali. Samsung The Freestyle 2023 wybieraj za automatykę i interfejs znany z telewizorów, pamiętając, że akumulator dokupujesz osobno. Magcubic HY300 Pro ma sens tylko w zaciemnionym pokoju i tylko jeśli akceptujesz rozdzielczość 720p oraz słyszalny wentylator. W każdym z tych przypadków zaplanuj zaciemnienie: to jest parametr, który w tej kategorii decyduje bardziej niż cokolwiek w specyfikacji.

Pytania kupujących

Ile lumenów musi mieć mini projektor, żeby obraz był czytelny za dnia?
Żaden z pięciu modeli w tym składzie nie nadaje się do jasnego pomieszczenia w środku dnia. Sklepowy poradnik ale.pl przyjmuje, że poniżej 100 lumenów ANSI obraz jest bardzo słaby, a przedział od 120 do 175 lumenów ANSI nazywa sensownym do oglądania wieczorem. W zestawieniu projektorów mobilnych Spider’s Web autor pisze, że przy 400 lumenach ISO można oglądać w mieszkaniu bez zaciemniania, o ile ekran nie jest w słońcu, a dopiero około 700 lumenów ISO pozwala nie czekać na wieczór w plenerze. Zwróć uwagę, że to zestawienie obejmuje wyłącznie modele jednej marki i zawiera linki afiliacyjne. Najjaśniejszy sprzęt z naszego składu zmierzono na 277 lumenów ANSI.
Czym różni się rozdzielczość natywna od obsługiwanej?
Natywna to liczba punktów, którą fizycznie ma matryca projektora. Poradnik businessonline.com.pl definiuje ją tak: „Rozdzielczość rzeczywista (inaczej natywna lub podstawowa) przetwornika projektora mówi nam, z ilu pikseli będą składać się obraz wyświetlany przez dane urządzenie”. Obsługa sygnału 4K znaczy tylko, że urządzenie przyjmie taki materiał i przeskaluje go w dół do własnej matrycy. Magcubic HY300 Pro ma matrycę 1280 na 720 punktów, a serwisy strumieniowe odtwarzały na nim obraz w 720p, choć karta w porównywarce wpisuje mu rozdzielczość podstawową 4K UHD. Cztery pozostałe pozycje mają natywne Full HD.
Czy warto kupić najtańszy projektor?
Warto, jeśli wiesz, na co się godzisz. Smartzone w teście Magcubic HY300 Pro zmierzył 165 lumenów ANSI przy deklarowanych 290 i wentylator na poziomie 44 dB(A) przy deklaracji poniżej 25 dB, a mono głośnik ocenił jako pozbawiony basu i zbyt cichy do filmów. Redakcja podsumowuje go jako urządzenie kompromisowe dla okazjonalnego użytku, które nie jest poważną alternatywą dla droższych projektorów. Poradnik ale.pl ostrzega z kolei, że wiele bardzo tanich modeli zawyża parametry. Przy takim sprzęcie planuj zaciemniony pokój i obraz raczej do 65 cali.
Czy mini projektor działa bez podłączenia do prądu?
Tylko trzy z pięciu pozycji mają akumulator w zestawie. XGIMI MoGo 4 Laser ma ogniwo 71 Wh, które NerdsHeaven wyczerpał w 1 godzinę i 45 minut przy pełnej jasności oraz w około 2,5 godziny w trybie oszczędnym. Dangbei Freedo ma 60 Wh i według Eurogamer wystarcza na jeden film. Nebula Capsule 3 przepracowała w teście gsmManiaK 140 minut do 10 procent zapasu przy standardowej jasności. Samsung The Freestyle 2023 wymaga dokupienia baterii osobno, a Magcubic HY300 Pro ma czteropinowe gniazdo zasilania, które według Smartzone wyklucza pracę z powerbanku.
Na czym najlepiej wyświetlać obraz z mini projektora?
Do wieczornego seansu wystarcza jasna, jednolita ściana, co opisują zarówno recenzenci, jak i kupujący: w opiniach pod kartą Samsunga powtarza się oglądanie na ścianie i na sufcie w sypialni. Dedykowany ekran pomaga przede wszystkim przy większych przekątnych, bo jasność rozkłada się wtedy na większą powierzchnię i obraz traci intensywność. Tak działa granica, którą What Hi-Fi wyznacza dla Nebula Capsule 3 na około 70 cali. Przy tanim sprzęcie policz się też z nierównomiernością: Smartzone odczytał u Magcubica 220 lumenów w środku kadru i 110 przy krawędziach.
Czy mini projektor zastąpi telewizor?
W jasnym pokoju nie. Redakcja Chip.pl pisze o Samsungu The Freestyle 2023, że „Trudno będzie konkurować mu z pełnowymiarowymi projektorami pod względem jasności”, a Android.com.pl wymienia wśród wad tego modelu to, że jeszcze nie jest w stanie zastąpić telewizora. Podsumowanie opinii kupujących w porównywarce mówi to samo o warunkach: „konieczne jest zaciemnienie pomieszczenia, aby uzyskać optymalne warunki do oglądania”. Mini projektor wygrywa rozmiarem obrazu wieczorem i tym, że zmieści się w plecaku, a nie jasnością w dzień.
Czy taki projektor nadaje się do gier?
Do spokojnych tytułów tak, do szybkich raczej nie. Mondoprojos zmierzył u XGIMI MoGo 4 Laser opóźnienie 44,9 milisekundy w trybie gry przy 1080p i 60 Hz. U Nebula Capsule 3 wyniki zależą od warunków: PCMag uzyskał miernikiem Bodnara 28,8 milisekundy przy 4K i 60 Hz, a What Hi-Fi 45,1 milisekundy przy 1080p i 60 Hz, przy czym producent deklaruje 20 milisekund. Recenzentka Eurogamer wpisała wprost do wad Dangbei Freedo, że nie jest to sprzęt idealny do grania.

Źródła i zasady

Nie testowaliśmy tych produktów sami. Łączymy dane z kart produktów i ofert z niezależnymi testami. Wyniki pomiarów i opinie przytaczamy ze wskazaniem źródła, w którym można je sprawdzić.

  1. Mondoprojos, test XGIMI MoGo 4 Laser, pomiary jasności w trybach, kontrastu, pokrycia barw, hałasu i opóźnieniawww.mondoprojos.fr/2025/08/12/test-xgimi-mogo-4-laser/
  2. NerdsHeaven, test MoGo 4 i MoGo 4 Laser, pomiar jasności i kontrastu, czas pracy na akumulatorze obu wersjiwww.nerdsheaven.de/xgimi-mogo-4-laser/
  3. ProjectorCentral, test MoGo 4, daty premiery i różnice między wersją LED i laserową; pomiary dotyczą wersji LEDwww.projectorcentral.com/xgimi-mogo-4-1080p-smart-portable-projector-review.htm
  4. Chip.de, test MoGo 4, pomiary wersji LED, przytoczone tu wyłącznie jako kontekstwww.chip.de/test/XGIMI-MoGo-4-im-Test_186128923.html
  5. Spider’s Web, recenzja Samsung Freestyle 2, weryfikacja deklarowanego czasu pracy baterii i ocena HDR; egzemplarz wypożyczony od producentaspidersweb.pl/2023/09/samsung-freestyle-2-recenzja.html
  6. Chip.pl, test Samsung The Freestyle Gen. 2, porównanie z pierwszą generacją, żywotność źródła światławww.chip.pl/2023/11/test-samsung-the-freestyle-gen-2
  7. Android.com.pl, recenzja Samsung The Freestyle 2, lista wad, aberracja chromatyczna; egzemplarz udostępniony przez producentaandroid.com.pl/tech/673119-recenzja-samsung-the-freestyle-2-test-opinie/
  8. gsmManiaK, test Nebula Capsule 3, pomiar czasu pracy na baterii przy standardowej jasności, masa i wymiarywww.gsmmaniak.pl/1522098/nebula-capsule-3-recenzja/
  9. Android.com.pl, recenzja Anker Nebula Capsule 3, czasy pracy w trybach, specyfikacja; egzemplarz udostępniony przez producentaandroid.com.pl/tech/792151-recenzja-anker-nebula-capsule-3-test-opinia/
  10. What Hi-Fi, test Nebula Capsule 3, praktyczna granica przekątnej obrazu, opóźnienie przy 1080pwww.whathifi.com/reviews/anker-nebula-capsule-3
  11. PCMag, test Nebula Capsule 3, pomiar opóźnienia miernikiem Bodnara przy 4K, specyfikacjame.pcmag.com/en/projector-reviews/25752/anker-nebula-capsule-3
  12. Eurogamer.de, test Dangbei Freedo, obraz z odległości 2,6 metra, akumulator, wady oprogramowania i dźwiękuwww.eurogamer.de/dangbei-freedo-im-test-guter-outdoor-beamer-mit-genialer-verpackung
  13. Notebookcheck.pl, zapowiedź Dangbei Freedo, dane producenta i daty premiery; to notka prasowa, nie testwww.notebookcheck.pl/Dangbei-Freedo-uwalnia-kino-1080p-w-opakowaniu-wielkosci-kubka-podroznego.944358.0.html
  14. Smartzone.de, test Magcubic HY300 Pro, pomiar jasności w kadrze i na krawędziach, pomiar hałasu wentylatora, ocena dźwiękuwww.smartzone.de/magcubic-hy300-pro-test/
  15. TECHNOSenior, wrażenia z modelu HY300, użytkowanie podstawowego modelu HY300, bez dopisku Protechno-senior.com/2024/05/26/hy300-moje-wrazenia-z-uzytkowania-taniego-projektora-multimedialnego/
  16. Spider’s Web, zestawienie projektorów mobilnych, progi jasności w praktyce; zestawienie obejmuje wyłącznie jedną markę i zawiera linki afiliacyjnespidersweb.pl/2025/02/przenosne-kino-w-kieszeni-najlepsze-projektory-mobilne.html
  17. businessonline.com.pl, poradnik o rozdzielczości natywnej, definicja rozdzielczości natywnejbusinessonline.com.pl/poradnik/rozdzielczosc-natywna-projektora-czym-jest-i-dlaczego-jest-tak-wazna
  18. ale.pl, poradnik zakupu mini projektora, progi jasności ANSI; to blog sklepu polecający własny produktale.pl/blog/mini-projektor-do-domu-jak-wybrac-model-ktory-naprawde-ma-sens/
  19. Ceneo, opinie Samsung The Freestyle 2023, treść opinii kupujących i podsumowanie wadwww.ceneo.pl/156103510/opinie-1
Opinie kupującychLiczby opinii i oceny pochodzą z porównywarki Ceneo. Nie weryfikujemy autentyczności pojedynczych opinii; robi to serwis, który je zbiera.
CenyNajniższa cena z ofert dostępnych w dniu odczytu (14.10.2026), bez dostawy. Wiążąca jest cena w sklepie w chwili zakupu.
ProwizjaPrzejścia do sklepów to linki partnerskie. Gdy kupisz po takim przejściu, dostajemy prowizję, a cena dla Ciebie się nie zmienia. Kolejność nie jest płatna.
ZgłoszeniaBłąd w parametrze, cenie lub przypisanej wypowiedzi zgłoś na biuro@terdeals.com. Odpowiadamy w ciągu 14 dni i odnotowujemy datę korekty.
Uwagi o danych w porównywarce

Karta Magcubic HY300 Pro w porównywarce podaje rozdzielczość podstawową 4K UHD, a w opisie tego samego produktu stoi natywne HD 1280 na 720 z obsługą 4K. Ta sama karta mówi o 260 lumenach ANSI, producent w materiałach cytowanych przez Smartzone podaje 290, a pomiar dał 165. Podobny błąd ma karta modelu Zenwire IMC260, która wpisuje rozdzielczość podstawową 4K UHD, choć opis mówi o jakości HD z obsługą 4K; tego modelu nie bierzemy do składu.

Próby opinii w tej kategorii są słabe. Pod kartą Samsunga, która ma ich najwięcej, szesnaście z około dwudziestu wpisów widocznych na pierwszej podstronie zawiera hashtag akcji producenta, w której opinia była warunkiem otrzymania prezentu. Dangbei Freedo, Nebula Capsule 3 i Xgimi Mogo 4 Laser mają po kilka ocen bez treści, a Magcubic HY300 Pro nie ma żadnej opinii. Dlatego kolejność opieramy na pomiarach z testów, a nie na ocenach w porównywarce.

Egzemplarze do testów Samsunga w Android.com.pl i Nebula Capsule 3 w Android.com.pl dostarczyli producenci, co obie redakcje ujawniają razem z zapewnieniem o niezależności tekstu. Spider’s Web wypożyczył Freestyle 2 od Samsunga. Tekst Notebookcheck.pl o Dangbei Freedo nie jest testem, lecz notką opartą na informacji producenta, i tak go tu traktujemy. Zestawienie projektorów mobilnych w Spider’s Web obejmuje wyłącznie modele XGIMI i zawiera linki afiliacyjne.

Z zestawienia wypadł Hisense C2 Ultra, czyli model z najwyższą oceną w kategorii projektorów mobilnych w porównywarce. Jego karta podaje wysokość 28,6 cm, pobór mocy 180 W i przeznaczenie do domu, więc choć opis producenta nazywa go smart mini projector, nie jest to sprzęt przenośny. Pominęliśmy też Wanbo Cube 2 Pro: żadnej jego recenzji nie udało się pobrać, bo serwisy z testami odrzuciły połączenie, a karta w porównywarce nie podaje nawet jasności ani rozdzielczości. Pominęliśmy także projektory Epson EB-1795F i EB-1780W, obecne w tej samej kategorii, bo to konstrukcje biznesowe z poprzedniej dekady.

Testy MoGo 4 w serwisach ProjectorCentral i Chip.de dotyczą wersji z lampą LED, a nie laserowej, która stoi w tym rankingu. Ich pomiarów nie przypisujemy modelowi laserowemu. Podobnie recenzja Spider’s Web dotycząca Nebula Capsule 3 Laser opisuje inny produkt niż nasza pozycja czwarta. Wyniki jasności u MoGo 4 Laser rozchodzą się między serwisami: NerdsHeaven podaje 277 lumenów ANSI, Mondoprojos 340 lumenów w trybie Standard, i żadnej z tych liczb nie podajemy jako jedynej prawdziwej.

Imię:
Komentarz:
Witaj użytkowniku! Chciałbyś z nami współtworzyć Terdeals, pisząc rankingi, recenzje, testy czy opinie o produktach? Może wiesz, gdzie oferowane są najlepsze ceny na produkty? Skontaktuj się z nami!